WAŻNE
- Bardzo proszę o uważne zapoznanie się z kartą przedmiotu i wymogami w niej zapisanymi!!! (Ostateczna wersja karty zostanie ustalona w terminie do 2 tygodni po pierwszych zajęciach)
- Wszystkie informacje o ocenach będą na bieżąco wpisywane w systemie USOS - moduł "sprawdziany" !!!
- Osoby, które chcą uzyskać "przepisanie" jakiejkolwiek oceny z zajęć realizowanych w ramach modułu fizyka - muszą uzyskać zgodę na przepisanie takiej oceny w terminie do 30.10. bieżącego roku akademickiego (przepisanie oceny z I semestru) lub do 30.03 bieżącego roku akademickiego (przepisanie oceny za II semestr). Prowadzący dokonuje odpowiedniego wpisu w module USOS - tylko wpisy w tym systemie będą respektowane przy ustalaniu oceny końcowej.
- ZMIANA GRUP - możliwa tylko i wyłącznie na podstawie decyzji Dziekana, która wiąże się ze zmianą grupy w systemie USOS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kryteria zaliczenia poszczególnych rodzajów zajęć:
-
Ćwiczenia rachunkowe - I semestr
- uzyskanie minimalnej oceny (dst) - kryteria zaliczenia podadzą prowadzący zajęcia. Na tej stronie podane są kryteria zaliczenia zajęć prowadzonych przeze mnie.
- Ocenę "dst" uzyska student, który zgromadzi co najmniej 5 punktów. Punkty będą przyznawane za:
- pisemne kolokwium "końcowe" (max = 10p) - z wagą 1
- dodatkowe punkty można uzyskać za aktywność na zajęciach. Skala ocen za odpowiedź przy tablicy to: 1p; 0,5p; 0p; -1p - punkty te są dopisywane do wyniku kolokwium.
-
Zajęcia laboratoryjne - II semestr - Warunki zaliczenia wynikają bezpośrednio z regulaminu I pracowni fizycznej - szczegółowe kryteria zostaną podane przez prowadzących zajęcia. Minimalne wymagania wynikające z regulaminu to:
- oddanie i zaliczenie na ocenę pozytywną sprawozdań do wszystkich realizowanych ćwiczeń (prawdopodobnie 6 ćwiczeń),
- zaliczenie teorii do realizowanych ćwiczeń - liczba "tematów" do ustalenia przez prowadzącego
-
Wykłady:
- I semestr
- OBECNOŚĆ na wykładach - zapisy wynikające bezpośrednio z regulaminu studiów (§29).
- II semestr
- EGZAMIN - > tryb stacjonarny -> jest zaliczony gdy student uzyska wynik: - minimum 40% z możliwych do zdobycia punktów. Kolejne terminy -> taki sam pułap wymagań.
- EGZAMIN - > tryb zdalny -> QUIZ w systemie e-learningowym -> jest zaliczony gdy student uzyska wynik: - minimum 70% z możliwych do zdobycia punktów. Każdy kolejny termin QUIZU -> wynik procentowy, który powoduje zaliczenie egzaminu rośnie o 10% (pytania podczas Quizu są inne, ale pula pytań z których są losowane jest taka sama - dlatego łatwiej jest zdać każdy kolejny termin)
- Egzamin może być poprzedzony terminem "zerowym" - warunki jego ustanowienia oraz kryteria zaliczenia są opisane poniżej.
- I semestr
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Istnieje możliwość uzyskania zwolnienia z egzaminu.
Studenci nieodwracalnie UTRACĄ SZANSĘ na zwolnienie z pisania egzaminu jeśli zostanie stwierdzony przez prowadzącego fakt fałszowania list obecności (podpisywanie listy obecności za nieobecne osoby).
GŁÓWNE kryteria uprawniające do zwolnienia z pisania egzaminu pisemnego z fizyki to:
- Ocena z zaliczenia ćw. rachunkowych - 4.0 (db).
- Ocena z zaliczenia laboratorium - 4.0 (db).
Dodatkowe kryteria
- TRYB stacjonarny ->
- Uwzględniana jest obecność na wykładach - student, który chce uzyskać zwolnienie z egzaminu może mieć maksymalnie jedną nieobecność na każdy semestr (niezależnie czy jest to nieobecność usprawiedliwiona czy też nieusprawiedliwiona!)
- Uwzględniane będzie zachowanie studentów na wykładach.
- TRYB zdalny ->
- Student, który chce uzyskać zwolnienie z egzaminu musi wziąć udział w teście/quizie "zerowym" który zostanie przygotowany w systemie e-learningowym.
- Wynik tego testu uprawniający do zwolnienia zostanie ustalony w następujący sposób:
- Wynik indywidualny studenta musi być wyższy niż 90% średniego wyniku wszystkich studentów z testu/quizu "zerowego"
- Średni wynik wszystkich studentów musi być wyższy niż 65%. (możliwa jest drobna zmiana progu -> ewentualnie tylko w dół)
- Uwzględniane będzie zachowanie studentów na wykładach.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ustalenie oceny końcowej - II semestr po egzaminie końcowym.
Ocena końcowa będzie bazowała na punktach zdobytych przez studenta za następujące rodzaje aktywności:
- Średnia ważoną z trzech ocen bazowych:
- Zaliczenie ćwiczeń rachunkowych w pierwszym semestrze. Ocena jest przeliczna na wynik procentowy (oc. dst = 60%, dst+ = 70% itd...) i brana pod uwagę z wagą 2/6.
- Ocena z laboratorium z fizyki. Ocena jest przeliczna na wynik procentowy i brana pod uwagę z wagą 1/6
- Punkty z egzaminu pisemnego przeliczone na wynik procentowy. Wynik procentowy egzaminu jest brany pod uwagę z wagą 3/6. Egzamin jest zdany wtedy gdy student uzyska wynik - minimum 40% lub 60% odpowiednio dla trybu stacjonarnego i zdalnego.
- Możliwe będzie uzyskanie dodatkowych tzw. "bonusowych" punktów za np. realizację zadań wyznaczonych w systemie e-learningowym. O liczbie możliwych do zdobycia punktów studenci zostaną poinformowani w momencie utworzenia odpowiedniego zadania.
- Progi punktowe / procentowe potrzebne do uzyskania odpowiedniej oceny końcowej (wynik średniej ważonej):
- poniżej 55% - ocena - 2.0 ndst,
- na oc. - 3.0 dst --- (55% - 64,9%),
- na oc. - 3.5 dst+ --- (65% - 74,9%),
- na oc. - 4.0 db --- (75% - 81,9%),
- na oc. - 4,5 db+ --- (82% - 88,9%),
- na oc. - 5.0 bdb --- (89% - 100%).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egzamin zerowy (potencjalnie możliwy)
- Egzamin zerowy zostanie zorganizowany tylko i wyłącznie wtedy, gdy subiektywna ocena prowadzącego przedmiot dotycząca aktywności studentów na zajęciach będzie zadowalająca.
- Egzamin "zerowy", zostanie przeprowadzony w systemie e-learningowym. Egzamin ten będzie miał formę jednego lub dwóch testów (I semestr i II semestr).
- Do egzaminu "zerowego" będą mogli przystąpić studenci wskazani przez koordynatora przedmiotu, na podstawie opinii wszystkich prowadzących zajęcia z przedmiotu fizyka.
- Egzamin "zerowy" zostanie uznany za zdany:
- KRYTERIA NA ROK AK. 2024/2025 - dla 20% studentów, którzy uzyskają najwyższy wynik, pod warunkiem, że ich wynik osobisty będzie wynosił co najmniej 60%.
- do egzaminu zerowego mogą przystąpić osoby, których średnia ocen z ćwiczeń rachunkowych i laboratorium wynosi co najmniej jest wyższa od 3 (przynajmniej z jednego rodzaju zajęć trzeba mieć ocenę +dst)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------